HAKKARİ ÇUKURCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Çelik: "Atölyeler, öğrencilerimize çok önemli katkılarda bulunacak."

Hakkari Valiliği ile Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi'nce hazırlanarak "Atölyesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'na (DAP) sunulan ve DAP tarafından 1 milyon 800 bin TL ile desteklenen; 7 müzik ve 2 yazılım-tasarım atölyesi olmak üzere toplam 9 atölye, Hakkari'deki okullara kazandırıldı.
Vali Çelik:

 Hakkari Valisi / Belediye Başkan Vekili Ali Çelik'in teşrifleri, Çukurca Kaymakamı Mert Kumcu, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz ve törene katılan protokol üyelerinin katılımıyla Çukurca Köprülü Mükerrem Akhanlı Yatılı Bölge Ortaokulu'ndaki müzik atölyesinin açılışı yapılarak öğrencilerin hizmetine sunuldu. Atölyelerin kurulumlarıyla özel olarak ilgilenerek her aşamasında yer alan Vali Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz'dan atölye hakkında bilgi aldı. Açılışı gerçekleşen müzik atölyesinde, öğrenciler tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisine katılan Vali Çelik ve protokol üyeleri, öğrencilerle yakından ilgilenerek seslendirdikleri şarkıları dinlediler. 8.sınıf öğrencilerini, sınıflarında ziyaret ederek bir süre dersleriyle ilgili sohbet etti ve iyi çalışmaları yönünde öğütler verdi. Öğretmenler odasında, öğretmenlerle de bir araya gelerek onlarla sohbet eden Vali Çelik, ilim nefesleriyle, öğrencilerin başarılarına katkı sağlayan öğretmenlere, yaptıkları rehberlik ve gösterdikleri gayretler için teşekkür etti.

 

 "EĞİTİME YAPILAN YATIRIMLAR HER ŞEYDEN DAHA KIYMETLİ "

17-02-2024

17-02-202417-02-202417-02-202417-02-2024

YEŞİL ÇEŞME MAH. SAMO CAD. NO 1 KAT.3 ÇUKURCA / HAKKARİ - 0438 511 21 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.