HAKKARİ
ÇUKURCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ÇUKURCA ETÜT MERKEZİ ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNDE
Müdürümüz Sn. SÖNMEZ; Şube Müdürümüz Sn Osman Taşkın eşliğinde ilçemizde #SınırdanSınırlarınÖtesine projesi kapsamında gönüllü öğretmenlerimiz aracılığıyla gerçekleştirilen LGS -YKS (Temel Yeterlilik Sınavı (TYT), Alan Yeterlilik Sınavı (AYT)) Sınavlarına yönelik başlatılan Etüt Merkezimi ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.![ÇUKURCA ETÜT MERKEZİ ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNDE](/meb_iys_dosyalar/2024_02/26205942_whatsappimage20240226at20.19.36.jpg)
İlçe geneli etüt merkezlerimizde başlatılan kurslarımızla, öğrencilere Liselere Giriş Sınavı, (TYT- AYT) gibi Yükseköğretim Kurumları Sınavları için etkili bir hazırlık sunması planlanmıştır. Bu merkezlerde düzenlenen dersler, öğrencilere eksikliklerini giderme, soru çözme becerilerini geliştirme ve stratejik bir sınav yaklaşımı kazanma fırsatı sağlar. Kurs merkezleri, öğrencilere disiplinli bir çalışma düzeni oluşturma konusunda rehberlik ederek sınav başarısını artırma ve LGS gibi diğer sınavlara da hazırlık imkanı sunar.