HAKKARİ ÇUKURCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul ve Kurum Müdürleri ile Toplantı Yapıldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali ALÇİÇEK başkanlığında İlçemiz merkez ve merkeze bağlı tüm okul ve kurum müdürlerimiz ile toplantı gerçekleştirildi.
Okul ve Kurum Müdürleri ile Toplantı Yapıldı.

 Müdürlerimizden; özellikle yeni atanan öğretmenlerimize her bakımdan örnek olmalarını ve onlara rehberlik yapmalarını istedi.  

Öğrencilerimizin TEOG-YGS-LYS ve okul derslerindeki başarılarını artırmak için açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına gereken hassasiyetin gösterilmesini ve kursların denetlenmesini istedi.Öğrencilerimizin her alanda başarılı olabilmeleri için neler yapılabileceği, alınması gereken tedbirler konuşuldu. 

 Okullarımızda öğrenci ve velilere yönelik çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerinde yapılması için okul yöneticilerinden gerekli çalışmaları başlatmalarını istedi. Okul yöneticilerinden öğrenci devamsızlığı hususunda gerekli hassasiyeti göstermelerini ve devamsızlık nedenlerinin ortadan kaldırılması için çalışmalarını istedi. Kayıt dışı kalmış, her hangi bir okula devam etmeyen, zorunlu eğitim çağındaki çocuklar için yapılan çalışmalara destek verilmesini isteyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, tek bir çocuğumuzun bile eğitimden mahrum kalmaması için herkesin vicdani sorumluluğunun gereğini yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

 Matematik dersinin öğrencilerimiz için fobi olmaktan çıkarılıp sevdirilmesi gerektiğini özellikle ortaokullardaki matematik öğretmenlerimizin bu kademedeki çocuklarımıza matematik mantığının kavratılması ve temel matematik bilgilerinin kazandırması için kurslar düzenlenmelerini istedi.Öğrencilerimiz de kitap okuma konusunda farkındalık oluşması  için yönetici ve öğretmenlerimizin gerekli özeni göstermelerini istedi.

 

08-12-2015

Çukurca Hükumet Konağı Kat 2 - 0438 511 21 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.