HAKKARİ ÇUKURCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

   İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

   

   Millet Mektepleri’nin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği bu anlamlı günü her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlamakta, öğretmenlerimize verilen samimi değer bir kez daha vurgulanmaktadır. Aydınlık, büyük ve güçlü bir Türkiye’nin temelinde yer alan eğitim ve öğretim; yurdumuzun dört bir yanında özveri ile görev yapan kıymetli öğretmenlerimizin emekleriyle yeni nesillere aktarılmaktadır. Gelişen ve değişen dünyanın hızla üretilen bilim ve teknolojisine ayak uydurmak, her alanda bir adım önde olmak için geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin önünde bir ışık olarak öğretmenler bulunmaktadır.

   Öğretmenlik bedeli maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek kadar hayatın içinde, zil ile başlayıp bitmeyecek kadar ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görevdir. Eğitime yapılacak her türlü yatırım ve sağlanan her desteğin, milletimizin aydınlık geleceğine ve refahına yapılan yatırım olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda tüm imkânlarımızla öğretmen ve öğrencilerimize daha iyi koşullar oluşturmaya çalışıyoruz.

   Bugün, siz değerli öğretmenlerimizin şeref günüdür. Bugün size olan saygıyı yenileme, öğretmenin  yüceliğini anma günüdür. Kutlu bir vazifenin neferleri olan siz kıymetli öğretmenlerimize görevlerinizde başarılar diler, aileniz ile mutlu, huzurlu bir hayat geçirmenizi temenni ederim.

  Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün eğitimcilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

                                                                                                                                                               

                                                                                                                      Ali ALÇİÇEK

                                                                                                            İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Çukurca Hükumet Konağı Kat 2 - 0438 511 21 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.